Online oktatás

Útmutató

A felső tagozatos tanulók online tanulásához szükséges:

1. Internethez csatlakoztatott eszközök valamelyike: számítógép, táblagép vagy okostelefon

2. Edupage hozzáférési adatok. Az Edupage felhasználónevet és jelszót az iskola adja meg.

3. Google fiók (...@gmail.com), amit minden tanulónak önállóan, illetve szülő segítségével kell létrehoznia.

Számítógépeken GOOGLE CHROME böngészőt kell használni!

Táblagépekre, okostelefonokra le kell tölteni az EDUPAGE és GOOGLE MEET alkalmazásokat és be kell jelentkezni mindkét alkalmazásba!

Amikor a tanár online órát indít, zöld értesítés jelenik  meg az Edupage kezdőlapján. Zöld sávra kattintva  a tanuló csatlakozik az online órához. Engedélyezni kell a mikrofon és a kamera használatát.

Akinek telepítve van a mobil eszközére a Google Meet alkalmazás és be is van jelentkezve, azt automatikusan átirányítja a rendszer a  Google Meetre.

Aki nincs bejelentkezve a Google Meet alkalmazásra, az a következő lépésekben jelentkezik be.

Végül a csatlakozás kérése, amit a tanár engedélyez.

Edupage  útmutató